☰ Menü
Subliminal Mesaj Veren Filmler

Subliminal Mesaj Veren Filmler

Subliminal Mesaj Veren Filmler

Dövüş Kulübü
Dövüş Kulübü

Brad Pitt ve Edward Norton’un başrol oynadığı yapıtın bazı sahnelerinde, anlatıcının aniden karşısında beliren Tyler Durden, asıl karakterin bilinç dışında yarattığı bir karakterdir. Tyler Durden, yapımda film projeksiyoncusu olarak seyirci karşısına çıkmakta ve bu karakter film makarasına bir karede erkek cinsel organı yerleştirmektedir.

Ben Efsaneyim

Ben Efsaneyim

Will Smith’in başrol oynadığı filmde, Times Meydanı’ndaki avlanma sahnesinin arka planında göze çarpan reklam panosu, 9 sene sonrasında vizyona girecek olan Batman vs. Superman filminin tanıtımı yapmaktadır.

Sapık

sapık

 

1960 yılında gösterime giren filmde, Norman Bates’in kurbanına yaklaştığı sahnede, çok kısa bir süreliğine Norman’ın yüzü kuru kafa olarak görülmektedir.

Gözü Tamamen Kapalı

 

Gözü Tamamen Kapalı

Stanley Kubrick’in ölmeden önce çektiği son filminde, ana karakter Doktor Bill Harford bir tarikatın içine çekilmiştir. Filmde 15 dakikalık bir ayin sahnesi bulunmakta ve bu sahnenin bir illuminati deşifresi olduğu düşünülmektedir.

Simpsonlar

Simpsonlar

 

Simpsonlar’da, karakterlerin el parmakları 4 adet iken, sadece Tanrı ve İsa karakterinde 5 adet parmak bulunmaktadır.

Kutsal Hazine AvcılarıKutsal Hazine Avcıları

Harrison Ford’un başrol oynadığı ilk Indiana Jones filmi olan yapıtta, tapınakta C3P0 ve R2D2 ‘nin resmedildiği görülmektedir.

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

En uzun soluklu devam filmleri olmaya aday olan serinin 5. filminde, takıma yeni katılan Han’ın tam ismi Yıldız Savaşları referans gösterilerek açıklanmakta Han Seoul-oh, Han Solo olarak seyirci karşısına çıkmaktadır.

Avatar

Avatar

James Cameron, kurgusal bir gezegende yaşayan Na’yi halkının dinlerinde, tüm dünya dinlerinden esinlenmiş, filmde kardeşlik ve hoşgörü mesajı vermeyi amaçlamıştır.

Otomatik Portakal

Otomatik Portakal

Stanley Kubrick’in filmlerinden biri olan filmde, birçok illuminati simgesi gözler önüne serilmektedir.

Limit Yok

Limit Yok

Bradley Cooper’in başrolünü oynadığı filmde, karakter bir hap sayesinde, normal dışı özelliklere sahip olmaktadır. Filmdeki vurgu ise insanlığın uyku halinde tutularak, aydınlanmaya engel olunduğudur.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara